Netgraf CMS
Loader image

Jak zatowarować Sellasist?

 • Jak zatowarować Sellasist?
  Towarowanie Sellasist

  Zatowarowanie Sellasist odbywać się może na cztery różne sposoby:

  - Integracja z hurtownią
  Czy po integracji z hurtownią stany magazynowe będą się aktualizować automatycznie?
  Ile kosztuje integracja z hurtownią? Z jakimi hurtowniami mogę zintegrować Sellasist?

  - Ręczne wprowadzanie produktów
  Jak dodać nowy produkt w Sellasist?

  - Import produktów z pliku
  Jak dodać nowy produkt?
  Chcę zmienić swój sklep na Sellingo - Czy istnieje możliwość migracji całego sklepu?

  - Import produktów z Allegro
  Jak zaimportować asortyment i oferty z Allegro?


  W sprawie importu z pliku CSV lub XML skontaktuj się z nami, a jeżeli chcesz samodzielnie uzupełnić ofertę - kieruj się poniższymi krokami.


  Towarowanie Sellasist najlepiej zacząć od utworzenia listy kategorii, w których będziemy umieszczali poszczególne produkty. Ułatwi to nam zarządzanie sprzedażą i magazynem, da nam szersze spojrzenie na zawartość naszego sklepu. Następnie dobrze jest utworzyć listę producentów, która może być pomocna w zarządzaniu magazynem. Opcjonalnie uzupełnij listę atrybutów dla poszczególnych kategorii lub dodaj grupy wariantów np. kolor czy rozmiar, to później będzie potrzebne do tworzenia aukcji z wariantami.

  Jak dodać nowy produkt w Sellassist?

  1. Zaloguj się do swojego Panelu Administracyjnego. 
  2. Z zakładki Asortyment kliknij Produkty.   3. Kliknij Dodaj produkt.
  4. Na początku uzupełnij informacje podstawowe:

  Możesz uzupełnić szczegółowo poniższe informacje lub możesz wprowadzić tylko wymagane pola tj. Nazwa produktu oraz Stan magazynowy,  następnie zapisać nowy produkt, a później edytować i uzupełnić puste pola.  

   

  NAZWA PRODUKTU - Będzie ona nazwą produktu w sklepie oraz, w zależności od użytych w szablonie allegro zmiennych, tytułem aukcji.
  NUMER KATALOGOWY - To numer podawany przez producenta. Jego podanie nie jest konieczne, ale ułatwia późniejsze integracje z porównywarkami cen, czy ogólnie gospodarką magazynową.
  KOD EAN-13 - Jak powyżej, jego podanie nie jest niezbędne ale jak i kod produktu, ułatwi późniejszą integrację z porównywarkami cen i usprawni gospodarkę magazynową.
  SYMBOL - Wstaw kod potrzebny do integracji z zewnętrznymi programami magazynowymi, o ile ich oczywiście używasz.
  PRODUCENT - tu możesz wybrać producenta z listy jeżeli wcześniej dodałeś producenta (Asortyment ⇨ Producenci )
  CENA SPRZEDAŻY BRUTTO - Wpisz cenę.
  VAT - Wprowadź stawkę VAT (domyślne stawki VAT można ustawić w ustawieniach produktów Asortyment ⇨ Produkty ⇨ Ustawienia)
  CENA ZAKUPU - Uzupełnij według posiadanych faktur.
  STAN MAGAZYNOWY - Uzupełnij ilość.
  DOSTĘPNY OD - Ustawiasz czas w jakim jesteś w stanie wysłać produkt do klienta. Dodatkowe terminy dostępności produktów ustawisz w zakładce Administracja ⇨ Czas wysyłki. Jeżeli przekroczysz deklarowany czas wysyłki, na górze strony głównej, będzie wiadomość „po terminie” i będzie się ona wyświetlała, aż do momentu zmiany statusu zamówienia na zrealizowany.
  LOKALIZACJA - Dotyczy ono lokalizacji tego towaru w magazynie np. magazyn D, regał 3, półka7. Przyda się to do sprawnej realizacji zamówień.  OBJĘTOŚĆ/ JEDNOSTKA/ KOD GTU - uzupełnij dane, możesz to zrobić też później, w edycji produktu
  ALARM MAGAZYNOWY - Jeśli w ustawieniach produktu, wcześniej zaznaczyłeś i włączyłeś stan magazynowy, ustawiając alarm magazynowy, zostaniesz o tym powiadomiony. Kiedy stan tego produktu spadnie poniżej poziomu oznaczonego jako alarmowy, na głównej stronie Twojego Sellasist, u góry, po lewej stronie w okienku KOMUNIKATY, pojawi się informacja o alarmie magazynowym. Będzie ona widoczna też w liście produktów i w karcie produktu. Nie zdołasz jej przeoczyć. Pomoże to w sprawnym zarządzaniu zamówieniami towarów i pozwoli nie stracić płynności sprzedaży. Aby ułatwić sobie kontrolę stanów magazynowych, skorzystaj z Automatyzacji
  DEKLAROWANY CZAS WYSYŁKI - wybierz z rozwijanej listy
  SZABLON WYSYŁKI - Niektóre towary, np. ze względu na gabaryty wysyłamy tylko kurierem, niektóre dostępne są jedynie w odbiorze osobistym. Szablon wysyłki pomoże nam uniknąć pomyłek przy wystawianiu oferty. Nie podamy klientom mylących informacji dotyczących dostawy. Szablony wysyłki można zmieniać i dodawać w karcie Administracja ⇨ Dostawa ⇨ Szablony wysyłki
  UWAGA! Jeżeli ustawiasz dla różnych produktów, odmienne szablony wysyłki, pamiętaj, aby chociaż jedna z metod była wspólna dla wszystkich produktów. Jeśli to zaniedbasz, może dojść do sytuacji, kiedy Twój klient, po wybraniu produktów, nie mających wspólnej metody wysyłki, zostanie pozbawiony jakiegokolwiek wyboru.
  WAGA - Podaj wagę produktu, choćby przybliżoną. Pomoże to później przy wysyłce, szczególnie jeśli cena wysyłki zależy od wagi paczki.
  INFORMACJE DODATKOWE - Możesz tu wprowadzić dodatkowe informacje o produkcie.
  KOD EAN OPAKOWANIA ZBIORCZEGO - Wpisz kod EAN opakowania zbiorczego.
  POJEMNOŚĆ OPAKOWANIA ZBIORCZEGO - Wpisz pojemność.
  DODATKOWE POLA - Możesz tu dodać dodatkowe pole z opisem. 
  GLOBALNE - Dla każdego sklepu możesz ustawić inną nazwę produktu. Wystarczy, że klikniesz przycisk "globalne" przy nazwie sklepu przełączając go w tryb "indywidualne".

  5. Kliknij ZAPISZ.

  Po zapisaniu informacji podstawowych, obok sekcji Informacje podstawowe pojawią się kolejne zakładki do uzupełnienia pełnego opisu nowego produktu: 

   
  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar