Netgraf CMS
Loader image

Jak zatowarować Sellasist?

  • Jak zatowarować Sellasist?
    Towarowanie Sellasist

    Zatowarowanie Sellasist odbywać się może na cztery różne sposoby:

    - Integracja z hurtownią
    Czy po integracji z hurtownią stany magazynowe będą się aktualizować automatycznie?
    Ile kosztuje integracja z hurtownią? Z jakimi hurtowniami mogę zintegrować Sellasist?

    - Ręczne wprowadzanie produktów
    Jak dodać nowy produkt w Sellasist?

    - Import produktów z pliku
    Jak dodać nowy produkt?
    Chcę zmienić swój sklep na Sellingo - Czy istnieje możliwość migracji całego sklepu?

    - Import produktów z Allegro
    Jak zaimportować asortyment i oferty z Allegro?


    W sprawie importu z pliku CSV lub XML skontaktuj się z nami, a jeżeli chcesz samodzielnie uzupełnić ofertę - kieruj się poniższymi krokami.


    Towarowanie Sellasist najlepiej zacząć od utworzenia listy kategorii, w których będziemy umieszczali poszczególne produkty. Ułatwi to nam zarządzanie sprzedażą i magazynem, da nam szersze spojrzenie na zawartość naszego sklepu. Następnie dobrze jest utworzyć listę producentów, która może być pomocna w zarządzaniu magazynem. Opcjonalnie uzupełnij listę atrybutów dla poszczególnych kategorii lub dodaj grupy wariantów np. kolor czy rozmiar, to później będzie potrzebne do tworzenia aukcji z wariantami.

    Jak dodać nowy produkt w Sellassist?

    1. Zaloguj się do swojego Panelu Administracyjnego
    2. Kliknij Asortyment ⇨ Produkty. 
    3. Kliknij Dodaj produkt.




    4. Na początku uzupełnij informacje podstawowe:

    Możesz uzupełnić szczegółowo poniższe informacje lub możesz wprowadzić tylko wymagane pola tj. Nazwa produktu oraz Stan magazynowy,  następnie zapisać nowy produkt, a później edytować i uzupełnić puste pola.  

     

    NAZWA PRODUKTU - Będzie ona nazwą produktu w sklepie oraz, w zależności od użytych w szablonie allegro zmiennych, tytułem aukcji.
    NUMER KATALOGOWY - To numer podawany przez producenta. Jego podanie nie jest konieczne, ale ułatwia późniejsze integracje z porównywarkami cen, czy ogólnie gospodarką magazynową.
    KOD EAN-13 - Jak powyżej, jego podanie nie jest niezbędne ale jak i kod produktu, ułatwi późniejszą integrację z porównywarkami cen i usprawni gospodarkę magazynową.
    SYMBOL - Wstaw kod potrzebny do integracji z zewnętrznymi programami magazynowymi, o ile ich oczywiście używasz.
    PRODUCENT - tu możesz wybrać producenta z listy jeżeli wcześniej dodałeś producenta (Asortyment ⇨ Producenci )
    CENA SPRZEDAŻY BRUTTO - Wpisz cenę.
    VAT - Wprowadź stawkę VAT (domyślne stawki VAT można ustawić w ustawieniach produktów Asortyment ⇨ Produkty ⇨ Ustawienia)
    CENA ZAKUPU - Uzupełnij według posiadanych faktur.
    STAN MAGAZYNOWY - Uzupełnij ilość.
    DOSTĘPNY OD - Ustawiasz czas w jakim jesteś w stanie wysłać produkt do klienta. Dodatkowe terminy dostępności produktów ustawisz w zakładce Administracja ⇨ Czas wysyłki. Jeżeli przekroczysz deklarowany czas wysyłki, na górze strony głównej, będzie wiadomość „po terminie” i będzie się ona wyświetlała, aż do momentu zmiany statusu zamówienia na zrealizowany.
    LOKALIZACJA - Dotyczy ono lokalizacji tego towaru w magazynie np. magazyn D, regał 3, półka7. Przyda się to do sprawnej realizacji zamówień.



    OBJĘTOŚĆ/ JEDNOSTKA/ KOD GTU - uzupełnij dane, możesz to zrobić też później, w edycji produktu
    ALARM MAGAZYNOWY - Jeśli w ustawieniach produktu, wcześniej zaznaczyłeś i włączyłeś stan magazynowy, ustawiając alarm magazynowy, zostaniesz o tym powiadomiony. Kiedy stan tego produktu spadnie poniżej poziomu oznaczonego jako alarmowy, na głównej stronie Twojego Sellasist, u góry, po lewej stronie w okienku KOMUNIKATY, pojawi się informacja o alarmie magazynowym. Będzie ona widoczna też w liście produktów i w karcie produktu. Nie zdołasz jej przeoczyć. Pomoże to w sprawnym zarządzaniu zamówieniami towarów i pozwoli nie stracić płynności sprzedaży. Aby ułatwić sobie kontrolę stanów magazynowych, skorzystaj z Automatyzacji
    DEKLAROWANY CZAS WYSYŁKI - wybierz z rozwijanej listy
    SZABLON WYSYŁKI - Niektóre towary, np. ze względu na gabaryty wysyłamy tylko kurierem, niektóre dostępne są jedynie w odbiorze osobistym. Szablon wysyłki pomoże nam uniknąć pomyłek przy wystawianiu oferty. Nie podamy klientom mylących informacji dotyczących dostawy. Szablony wysyłki można zmieniać i dodawać w karcie Administracja ⇨ Dostawa ⇨ Szablony wysyłki
    UWAGA! Jeżeli ustawiasz dla różnych produktów, odmienne szablony wysyłki, pamiętaj, aby chociaż jedna z metod była wspólna dla wszystkich produktów. Jeśli to zaniedbasz, może dojść do sytuacji, kiedy Twój klient, po wybraniu produktów, nie mających wspólnej metody wysyłki, zostanie pozbawiony jakiegokolwiek wyboru.
    WAGA - Podaj wagę produktu, choćby przybliżoną. Pomoże to później przy wysyłce, szczególnie jeśli cena wysyłki zależy od wagi paczki.
    INFORMACJE DODATKOWE - Możesz tu wprowadzić dodatkowe informacje o produkcie.
    KOD EAN OPAKOWANIA ZBIORCZEGO - Wpisz kod EAN opakowania zbiorczego.
    POJEMNOŚĆ OPAKOWANIA ZBIORCZEGO - Wpisz pojemność.
    DODATKOWE POLA - Możesz tu dodać dodatkowe pole z opisem. 
    GLOBALNE - Dla każdego sklepu możesz ustawić inną nazwę produktu. Wystarczy, że klikniesz przycisk "globalne" przy nazwie sklepu przełączając go w tryb "indywidualne".

    5. Kliknij ZAPISZ.

    Po zapisaniu informacji podstawowych, obok sekcji Informacje podstawowe pojawią się kolejne zakładki do uzupełnienia pełnego opisu nowego produktu: 

     




    Oceń tę informację:

    - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar