Netgraf CMS
Loader image

Zestawy Produktów w Panelu Sellingo i Sellasist

 • Zestawy Produktów w Panelu Sellingo i Sellasist
  Zestawy produktów (zestawy statyczne) w sklepie internetowym to pakiety produktów, które są sprzedawane razem. Jako sprzedawca sam ustalasz, które produkty dobrze do siebie pasują lub są często kupowane razem.
   

  Mając zestawy w swojej ofercie sklepu:
  • Wygenerujesz większą sprzedaż: Kiedy klienci kupują zestawy, zwykle wydają więcej pieniędzy niż przy zakupie pojedynczych produktów. 
  • Szybciej pozbędziesz się zapasów: Do produktów, które schodzą często możesz dokładać produkty mniej popularne, łącząc je w zestawy. 
  • Możesz promować je w sklepie jako oferty specjalne np. za niższą cenę.
  • Twoi klienci oszczędzają czas: Nie muszą szukać i dobierać produktów sami, mogą skorzystać z gotowej oferty.
  • Oferujesz proste zakupy: Dzięki gotowym zestawom łatwiej jest wybrać gotowy zestaw, zwłaszcza jeśli nie jest się pewnym, czego dokładnie się szuka.

  Co to są zestawy statyczne? 
  • Zestawy statyczne -  to zestawy, w których oferowane produkty są stałe. Każdy produkt wchodzący w skład zestawu jest dokładnie sprecyzowany. Np. jeżeli produkt posiada kilka wariantów to w zestawie statycznym jest wybrany tylko jeden wariant.
  • Zestaw traktowany jest jako oddzielny produkt.
  • Stany magazynowe są pobierane z systemu z produktów wchodzących w skład zestawu.
  • Sam decydujesz z czego składa się zestaw, jaką ma cenę a system automatycznie oblicza sumę cen produktów w zestawie i stany magazynowe.
  • Nie musisz sam pilnować, ile jeszcze możesz sprzedać oferowanych zestawów. System sam przeliczy stan i ustali dostępność oferowanych produktów.
  • Na platformach takich jak Allegro, zestaw wystawiany jest jako jedna aukcja pojedynczego produktu. 
  • Pamiętaj! Zestawów utworzonych na Sellasist nie możesz powiązać z zestawami utworzonymi na Allegro.


  Konfiguracja ceny dla zestawów produktów

  Podczas tworzenia zestawów produktów system używa regularnych cen poszczególnych produktów, a nie cen promocyjnych. Oznacza to, że nawet jeśli produkt jest obecnie w promocji i ma obniżoną cenę (cena promocyjna) to cena produktu, która będzie się zaciągać do zestawu produktów będzie jego regularną, niepromocyjną ceną. 
  Pamiętaj! Konfiguracja zestawów produktów w Sellasist nie obsługuje synchronizacji cen. Oznacza to, że po utworzeniu zestawu, w przypadku zmiany ceny produktu składowego, cena tego produktu w zestawie nie zaktualizuje się. Możesz ją zmienić ręcznie. 

  Jeżeli chcesz obniżyć cenę poszczególnego produktu w zestawie (co wpłynie na cenę całego zestawu) możesz to zrobić w Asortyment ⇨ Zestawy ⇨ edycja zestawu ⇨ Produkty 


  Jak Stworzyć Zestaw Produktów statycznych w Sellasist?

  Dodawanie zestawu:
  1. W panelu Sellasist przejdź do zakładki Asortyment i wybierz Zestawy.  2. Kliknij Dodaj zestaw produktowy.
  3. W sekcji Informacje podstawowe wprowadź nazwę zestawu oraz wszystkie niezbędne dane* i kliknij Zapisz.
  *Dane z tej sekcji możesz również uzupełnić i edytować po zapisaniu.
  Po zapisaniu, pojawią się dodatkowe zakładki do dalszej konfiguracji.

  Dodawanie Produktów do Zestawu:
  4. Przejdź do zakładki Produkty i kliknij Dodaj produkt.  5. Kliknij Wybierz przy produkcie, który ma wejść w skład zestawu.
  Możesz ustalić ilość tego produktu w zestawie oraz cenę tego produktu w zestawie.

  W kolumnie Akcje, klikając X możesz usunąć ten produkt z zestawu, a klikając > możesz przejść do edycji tego produktu.   6. Aby dodać kolejny produkt, postępuj analogicznie klikając Dodaj Produkt.

  Jeżeli dodawany produkt ma określone warianty, musisz konkretnie wybrać, który wariant wchodzi w skład zestawu.   System automatycznie oblicza łączną wartość zestawu na podstawie cen poszczególnych produktów.
  Jeżeli chcesz zmienić cenę  produktu w zestawie, zmień ją w kolumnie Cena produktu w zestawie.  
  7. Kliknij Zapisz.

  Po zapisaniu zestawu, w sekcji Informacje podstawowe w sekcji Cena zostanie automatycznie uzupełniona cena zestawu  (suma produktów w zestawie). 
  Cena sprzedaży zestawu zależna jest od ustawień cen produktów znajdujących się w zestawie (w zakładce Produkty).

  Pamiętaj! Podczas tworzenia zestawów produktów system używa regularnych cen poszczególnych produktów, a nie cen promocyjnych. Oznacza to, że nawet jeśli produkt jest obecnie w promocji i ma obniżoną cenę (cena promocyjna - zakładka Promocje) to cena produktu, która będzie się zaciągać do zestawu produktów będzie jego regularną, niepromocyjną ceną. 
  Konfiguracja zestawów produktów w Sellasist nie obsługuje wykorzystania cen promocyjnych. 

  Jeżeli chcesz obniżyć cenę poszczególnego produktu w zestawie (co wpłynie na cenę całego zestawu) możesz to zrobić w Asortyment ⇨ Zestawy ⇨ edycja zestawu ⇨ Produkty 


  W sekcji Magazyn – stan magazynowy zostanie automatycznie zliczony i zostanie przypisana odpowiednia wartość.

  Liczba zestawów jest określana na podstawie stanu magazynowego poszczególnych produktów wchodzących w skład zestawu. W podanym przykładzie mamy na magazynie 3 sztuki szali oraz 80 sztuk kurtek - > czyli z dostępnej ilości mogę utworzyć tylko 3 Zestawy jesienne (szal + kurtka).  

  8. Uzupełnij pozostałe zakładki:

  KATEGORIE – Przypisz odpowiednią kategorię dla danego zestawu.
  OPIS – Dla każdego zestawu musisz dodać nowy opis zestawu. Opisy poszczególnych produktów wchodzących w skład zestawu nie pobiorą się automatycznie do opisu zestawu. 
  GALERIA  - Dla każdego zestawu należy dodać nowe zdjęcia. Zdjęcia poszczególnych produktów wchodzących w skład zestawu nie będą pobierane automatycznie do galerii zestawu produktów.
  PROMOCJE – Jeżeli chcesz dodać zestaw do nowości, polecanych produktów lub jako bestseller, ustaw to w tej zakładce. 
  POWIĄZANE – Jeżeli chcesz, aby pod Twoją ofertą wyświetlały się powiązane oferty podobnych produktów, ustaw to w tej sekcji.
  POZYCJONOWANIE – Zobacz Co to jest Pozycjonowanie?


  Przykład oferowanego zestawu na stronie sklepu: 

  Pod zdjęciami jest informacja o zawartości zestawu: 
  W podanym przykładzie ilość zestawów została określona jako 3 sztuki, dla wyboru >3 sztuk na stronie pojawi się komunikat: Produkt niedostępny w tej liczbie. Dostępna ilość: 3.
  Widok złożonego zamówienia w panelu Sellasist w zakładce Zamówienia ⇨ Zamówienia. 

  W widoku zamówienia są wyszczególnione produkty z przypisanym kodem EAN wchodzące w skład zamówionego zestawu.     

  Edycja zamówienia z zestawem

  Ustawienie Ceny zestawu: w edycji każdego elementu zestawu w Sellasist jest opcja wyboru Rodzaj ceny. (Zamówienia ⇨ Zamówienia ⇨ edycja zamówionego zestawu). Z listy można wybrać Cena łączna oraz Cena za sztukę.


  Pamiętaj! W Sellasist zestawy są zaprojektowane tak, aby każdy element miał automatycznie przypisana opcję Cena łączna. Zapobiega to problemom z rozliczeniem, gdy musisz podzielić cenę jednego produktu sprzedawanego w zestawie. Dzięki temu unikniesz rozbieżności między sumą poszczególnych pozycji na fakturze a ostateczną kwotą.   Widok zestawu w koszyku:   Tworzenie i wystawianie zestawów produktowych w Sellasist na Allegro
  • W Sellasist możesz łatwo tworzyć zestawy produktowe, które następnie możesz wystawić na Allegro jako pojedyncze aukcje.  Proces ten jest podobny do tworzenia opisu pojedynczego produktu. Wybierasz produkty na Sellasist, które chcesz dołączyć do zestawu i wystawiasz je razem jako 1 produkt na Allegro.
  • Każdy zestaw utworzony w panelu Sellasist jest traktowany jako jeden niepodzielny produkt. Oznacza to, że na Allegro, cały zestaw jest oferowany w ramach jednej aukcji, niezależnie od liczby produktów wchodzących w jego skład.
  • Pamiętaj, że zestawy utworzone w Sellasist nie mogą być powiązane z zestawami utworzonymi bezpośrednio na Allegro.
  • Automatyczne wyłączanie ofert na Allegro: Jeśli którykolwiek z produktów składowych zestawu będzie niedostępny w magazynie, po skonfigurowaniu ustawień oferta zestawu na Allegro zostanie automatycznie wyłączona. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której sprzedajesz zestaw, którego nie możesz skompletować. 
  POWIĄZANE OFERTY:

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar