Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać akcję automatyczną wywołanie zdefiniowanego adresu url (webhook)?

 • Jak dodać akcję automatyczną wywołanie zdefiniowanego adresu url (webhook)?
  Webhook to narzędzie, które pozwala na automatyczne powiadomienie innych systemów o zdarzeniach zachodzących w Sellasist. Dzięki temu możesz na przykład potwierdzić otrzymanie ważnej informacji lub wywołać zewnętrzną akcję w innym systemie. Webhook umożliwia automatyczne wysyłanie powiadomień do innych aplikacji lub systemów w momencie wystąpienia określonych zdarzeń w Twoim sklepie. Na przykład, gdy klient dokonuje zakupu, możesz skonfigurować webhook, aby automatycznie informował system magazynowy o potrzebie przygotowania produktu do wysyłki.
  Dzięki korzystaniu z webhooków w Sellasist, gdy w sklepie zachodzi ważne zdarzenie, jak nowe zamówienie czy zmiana statusu produktu, odpowiednie informacje są natychmiast przekazywane do innych systemów, umożliwiając szybką reakcję i automatyzację wielu procesów biznesowych.


  Jak dodać akcję dla zamówień?

  1. W zakładce Administracja kliknij Automatyzacja.


  2. Przejdź do zakładki Akcje dla zamówień.
  3. Jeśli chcesz dodać nową akcję, kliknij Dodaj akcję automatyczną. Jeśli chcesz dodać efekt do istniejącej akcji, edytuj ją.


  4. Uzupełnij dane:
   
  Nazwa - Podaj nazwę dodawanej akcji automatycznej dla zamówień.
  Opóźnienie w minutach - Opóźnienie to czas, który musi upłynąć zanim uzyskamy efekt akcji, pod warunkiem, że pewne wymagania są spełnione. Na przykład, jeśli produkt w magazynie ma stan zero, możemy ustawić, żeby został wyłączony dopiero po 5 dniach od osiągnięcia tego stanu. Jeśli decydujesz się na użycie tej funkcji, musisz pamiętać, że minimalny czas opóźnienia to 5 minut.
  Tryb działania -  Możesz wybrać tryb działania akcji: ciągły lub w wybrane dni i godziny.
  5. Przejdź do sekcji WARUNKI. Musisz tutaj dodać warunki, które muszą być spełnione, aby akcja zadziałała. Możesz dodać wiele warunków. Akcja będzie wykonywana dopiero, kiedy zostaną spełnione wszystkie warunki. 
  Kliknij DODAJ WARUNEK, a następnie wybierz dowolny warunek z listy i kliknij OK.

  6. Po ustawieniu warunków, pora na dodanie efektu. Kliknij DODAJ EFEKT, aby wybrać co się stanie, kiedy warunki zostaną spełnione.  7. Wybierz Wywołaj url z rozwijanej listy, a następnie kliknij OK.  8. Po dodaniu efektu możesz ustawić typ adresu url, oraz kod odpowiedzi HTTP.
  Dostępne zmienne: 
  {id_order} - numer zamówienia
  {id_job} - numer akcji automatycznej

  Dzięki tym zmiennym, odbiorca informacji może łatwo podejmować odpowiednie działania mając wiedzę o tym, jakie warunki zostały spełnione w konkretnym zamówieniu. Zmienne możesz umieścić w adresie url i wtedy wiadomo, jakiego zamówienia i jakiej akcji dotyczy zdarzenie.

  9. Kliknij Zapisz.  Jak dodać akcję dla asortymentu?

  1. W zakładce Administracja kliknij Automatyzacja.


  2. Przejdź do zakładki Akcje dla asortymentu.
  3. Jeśli chcesz dodać nową akcję, kliknij Dodaj akcję automatyczną. Jeśli chcesz dodać efekt do istniejącej akcji, edytuj ją.  Dalej postępuj tak jak w instrukcji powyżej dot. Akcji dla zamówień.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz więcej o automatyzacji
  Czym jest Automatyzacja? Jak działa Automatyzacja?

  Zobacz jak ustawisz automatyzację
  Jak ustawić Automatyzację?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar